“Свій трибунал отримають і нинішні агресори України”, – голова облради Василь Хомінець

golova– 8 травня має стати Днем національного примирення, вважає голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

Відтак він зробив звернення до громади і закликав усіх рівнятися на наших героїв, аби зберегти суверенну, соборну, вільну Україну.

Читайте також. 100 добровольців разом і міліціонерами патрулюють Тернопіль (Фото)

Подаємо текст звернення, оприлюднений на сайт обласної ради 7 травня.

«Ще у 2005 році, будучи головою Ланівецької РДА, я виступив ініціатором підписання Декларації примирення, яку як ветерани УПА, так і ветерани Червоної Армії, сівши за спільний стіл обговорення, засвідчили як ветерани ІІ Світової війни. Як і тоді, так і тепер твердо переконаний: альтернативи національному примиренню в Україні як єдиній державі не існує. Цей шлях пройшла не одна країна світу.

Читайте також. На тих, хто спаплюжив пам’ятник С.Бандері, чекає штраф до 17 тис. грн або арешт до 6 місяців

Для усіх нас минула  війна – чи не найтрагічніша в історії людства. І винуватцями її цілком однаково є як нацистська Німеччина, так і більшовицький Радянський Союз. Криваві жнива війна, яку розв’язали Гітлер і Сталін, зібрала десятками мільйонів жертв. Обидва диктатори заради примари світового панування нищили цілі народи. Чи не ту трагедію ХХ століття нагадують нинішні події, коли заради міфічного «збирання земель руских» новітній кремлівських диктатор піддає смертельній загрозі не лише українських громадян, а й народи Росії.

Як і попередня українська влада, сьогоднішні господарі Кремля, організовуючи помпезні святкування «Дня Перемоги», насправді ні в гріш не ставлять як ветеранів, так і сотень тисяч своїх молодих громадян. Уже кілька років поспіль вони перетворюють день вшанування загиблих у тій страшній війні на день конфлікту та провокацій.

Читайте також. Батальйон “Тернопіль” поповнюють майданівці і ті, хто служив у “гарячих точках” (Фото)

У 2010-му у спільному параді на центральній вулиці столиці України на запрошення тодішньої злочинної влади маршем пройшли російські військові, демонструючи нібито спільну пам’ять, волаючи про спільну перемогу. Разом з тим, цьогорічна березнева анексія Криму Російською Федерацією, зорганізовані терористичні акції на Півдні та Сході України показують всю цинічну брехливість і тодішньої української влади, і її московських хазяїв. Адже ще тоді вперше в історії незалежної України вулицями Києва крокували іноземні війська, серед яких були й десантники 45-го окремого гвардійського ордена Олександра Невського полку спеціального призначення, який брав участь у військовій кампанії з цинічною назвою “Принуждение к миру” в Грузії. Все це відбувалося після слів президента Чечні Кадирова про те, що наступною після Грузії має бути Україна, й на тлі антиконституційного продовження на 25 років оренди бази Чорноморського флоту Росії у Севастополі.

На жаль, ніхто із української владної верхівки не зважив на це. Нині ж не лише жертви як нацистських, так і більшовицьких злочинів б’ють у тривожний дзвін, настійливо апелюють до українців. З глибоким смутком ми схиляємо голови і перед загиблими від рук диктаторського режиму героями Небесної сотні, і перед жертвами російських терористів.

Читайте також. Чужих не пустять: лише у Тернополі – шість блокпостів (Фото, Відео)

Обурює той факт, що політтехнологи сусідньої держави намагаються використати драматичні події минулої війни для провокацій та нового кровопролиття в Україні. Переконаний, що, як не можливо стерти в народній пам’яті слід від кривавих рік, пролитих в Україні комуністичним режимом та німецькими окупантами, як не можна повернути назад історію, так не можливо нинішніх українців – нащадків героїв, загиблих у визвольній  боротьбі за Україну із загарбниками різних мастей, змусити забути, відмовитися від подвигу звитяжців. Ми добре усвідомлюємо – Гітлер та Сталін створили режими масового вбивства. Таким чином і вони, і їхні поплічники у кривавих справах, нинішні послідовники мають розглядатись як злочинці перед людством та отримати свій Нюрнберзький трибунал. Отримають його і нинішні агресори України.

Читайте також. Як екс-”беркутівці” з Тернополя беруть участь в АТО у Слов’янську (Відео)

Тому напередодні цих днів звертаюсь до органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, шановних краян – не піддаватись на будь-які провокації, адже найменший конфлікт піде на користь нинішньому агресору! Не використовуймо ніякої символіки окрім державної!

8 травня має стати для нас Днем  національного примирення, національної єдності! Схилімо голови перед пам’яттю загиблих по обидві сторони барикад, помолімось за їх душі, облаштуймо могили, пам’ятники та обеліски. Вклонімося тим, хто дожив до нинішнього дня. Допоможімо ветеранам, обігріймо їх добрим словом, увагою та турботою!

Рівняймося на наших героїв, збережімо суверенну, соборну, вільну Україну!»