Сурков прилітав в Україну взимку 2014 року до Януковича і Ахметова

Сурков розглядає рукуПомічник президента Росії прилітав у Донецьк до Ахметова за тиждень до розстрілу “Беркутом” Євромайдану в Києві.

Такі дані слідства повідомив прокурор департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Олексій Донськой в інтерв’ю російському виданню “Новая газета“.

Він сказав, що Владислав Сурков прилітав і до Києва. З Віктором Януковичем у столиці України Сурков зустрічався раніше – січні 2014.

“Так, слідством доведено: Сурков бачився з Януковичем 20 січня 2014 року в Межигір’ї. Сурков приїхав туди не пізніше семи вечора і поїхав близько опівночі.

А ось до Ахметова Сурков прилетів у Донецьк набагато пізніше, 12 лютого 2014-го, і вони зустрічалися в особняку Ахметова. Причому прилетів Сурков з Криму і по закінченні розмови відразу ж відправився в Москву. Скажу відверто: я навряд чи ділився б такою інформацією зі ЗМІ, якби Рінат Ахметов дав правдиві або хоча б правдоподібні свідчення про цілі і предмет цієї зустрічі. Чомусь так вийшло, що Ахметов виявився єдиним, допит кого керівництво Головного слідчого управління ГПУ (мова йде про колишніх керівників. — ред.) активно намагалося зірвати. Але потім, коли ми пообіцяли розголос, від затії відмовилосяся", - розповів прокурор департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Ці дані, а також те, що Сурков мав зустрічі із українськими політиками і вже під час розстрілу "Беркутом" Євромайдану в Києві і в ході Революції Гідності доведені слідством, стверджує Олексій Донськой.

"Сурков" активно контактував з регіоналом Олегом Царьовим, одним з ідеологів проекту «Новоросія», з виконуючим обов'язки прем'єр-міністра України Сергієм Арбузовим, з бізнесменом Сергієм Курченком, з колишнім головою Радміну Криму Анатолієм Могильовим і ще рядом осіб. А от щодо контактів із Медведчуком у нас інформації немає", - сказав Донськой.