Сума фантастична: стало відомо, на скільки бойовики “ДНР” збагатились, відімкнувши український Vodafone

Черги за стартовими пакетами "Фенікса" в окупованому Донецьку від 11 січня були постійними
Черги за стартовими пакетами “Фенікса” в окупованому Донецьку від 11 січня були постійними

Позбавивши мешканців окупованих “ДНР” територій послуг українського мобільного оператора, лише від продажі стартових пакетів так званого “Фенікса” окупанти вже отримали мінімум 120 мільйонів російських рублів.

Це легко підрахувати, виходячи з того, що стартовий пакет свого мобільного оператора “Фенікс”, який створений окупантами на базі “віджатих” при окупації Донбасу потужностей “Київстару”, бойовики ще при нормальній роботі Vodafone продавали по 120 рублів. Кількість проданих стартових пакетів “Фенікса” на ранок 19 лютого перевалила за мільйон (станом на 7 лютого оператор бойовиків “Фенікс” заявляв про 930 тисяч абонентів).

Читайте також: Бойовики «ДНР» запустили майже 130 веж українського мобільного оператора, «віджатих» при окупації (Відео)

Лише з продажу стартових пакетів за звичайною ціною бойовики поклали собі в кишеню 120 мільйонів рублів.

Читайте також: Українська сторона пояснила, чому досі не можуть відновити мобільний зв’язок на всьому окупованому Донбасі

Якщо врахувати, що після зникнення зв’язку Vodafone з 11 січня і дефіциту пакетів “Фенікса” ціна на ці пакети доходила до тисячі рублів офіційно (за “блатні” номери), то сума виходить значно більша. Крім того, тепер при вкрай поганій якості послуг “Феніксу” мешканці окупованих “ДНР” територій, не маючи альтернативи, будуть щоразу поповнювати мільйон рахунків “Фенікса”.

Читайте також: На окупованих «ДНР» територіях знову черги за картками мобільного оператора бойовиків

Відтак відповідь на запитання, чому бойовики “ДНР” не дають гарантій безпеки українським фахівцям, аби ті могли відновити зв’язок Vodafone, очевидна: окупантам Донбасу це невигідно. Вигідно, щоб у безвихідній ситуації мешканці окупованого Донбасу і далі купували стартові пакети “Фенікса”, який працює вкрай погано, та приносить хороші прибутки окупантам.

Читайте також: «Уже нема ніякого терпіння», — мешканці окупованих територій не добирають слів на адресу керівництва «ДНР»

Дописувачі мережі підозрюють, що так зване керівництво самопроголошеної “ДНР”, зокрема, “міністр зв’язку” Яценко, просто “зістрижуть” прибутки і втечуть з грошима кудись у Росію. Або ж знайдеться хтось, хто “відстриже” ці прибутки у “міністра ДНР”.

Читайте також: У «ДНР» з’явилась нова можливість зателефонувати на підконтрольну Україні територію

ф1ф2