“Сухішвілі” провокаціями не залякають – концерт у Тернополі буде (Відео)

suhishviliНаціональний балет Грузії “Сухішвілі” вийде на сцену Палацу культури “Березіль” 21 лютого. Якщо концерт усе ж змусять скасувати, то гроші за квитки всім тернополянам повернуть.

Читайте також. Концерт гурту “Lama” – перенесли, Андрухович у Тернопіль усе ж приїде

– Бачите, що робиться у країні? – каже організатор концерту по телефону (його номер є на афіші). – Поки що інформація від колективу – втішна. Ніхто про відміну концерту не говорить. “Сухішвілі” зараз мають тур Україною, тож виступ відміняти не хочуть.

Нагадаємо, ансамбль створили ще у 1945 році відомі танцівники – Іліко Сухішвілі та Ніно Рамішвілі. Починали вони із колегами відроджувати грузинський танцювальний фольклор в старій холодній філармонії. Перші костюми балету були із дешевої тканини, але гастролі у 1948 у Європі збезпечили танцівникам неймовірний успіх і, відповідно, запрошення на найвідоміші світові сцени.

Читайте також. У всіх храмах УГКЦ Тернопілля у дзвони битимуть кожні дві-три години

Додамо, що світова преса називає “Сухішвілі” по-різному. Французька газета Le Figaro пише: “це унікальний феномен, який треба хоча б раз побачити на власні очі”. The Washington Post стверджує, що “у світі немає кращого ансамблю народного танцю”… Виступи “Сухішвілі” кидають виклик законам гравітації, дивують унікальною хореографією, танцювальним вихором, карколомними стрибками, динамічною енергію. Чоловіки рухаються з дивовижною чіткістю, жінки – граціозно, мов янголи. Не дарма ж їх ще називають «восьмим дивом світу».

Довідково. Всесвітньо відомим балетом нині керує вже третє покоління династії Сухішвілі – Рамішвілі. Початок концерту у Тернополі – о 19.00. Квитки коштують від 270 до 350 грн.

Національний балет Грузії об’їздив мало не сотню країн, провів більше 300 турне, понад 15 тисяч виступів. “Сухішвілі” – це понад 500 осіб, тисяча костюмів і кілька десятків ексклюзивних шабель. У репертуарі балету такі національні танці: парца, картулі (поема любові), хорумі (танець воїнів) – візитівка колективу, казбегурі (з гірським колоритом), арачулі (легкий флірт ) та ін.