У суді над “Беркутом” оприлюднили нове відео розстрілів на Інститутській (Відео)

Беркут на Інститутській в шоломах стріляєНове відео оприлюднила на судовому засіданні в справі розстрілу на Інститутській під час Революції Гідності сторона потерпілих.

На відео – 20 лютого 2014 року. На кадрах видно, як “Беркут” стріляє по активістах на барикаді, які не атакують беркутівців.

Як повідомляє Громадське, 14 лютого відео продемонстрували під час засідання у Святошинському райсуді Києва і його було долучено до справи.

На кадрах, що їх зняли, вірогідно, з готелю “Україна”, видно, що вогонь ведеться з-за вантажівок, які стоять перед бетонними барикадами.

На відео можна розгледіти спалахи та порохові гази з-за барикади — вогонь ведуть особи у чорній формі. Видно також протестувальників, які падають від поранень на Інститутській.

Саме за ці барикади відходили і перебували там тривалий час, зокрема, особи у формі спецпідрозділу “Беркут”.

Автори відео наразі невідомі. За словами представників потерпілих, відео надійшло на пошту одному з них.

На думку прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Романа Псюка, ці кадри свідчать про те, що наступу з боку протестувальників не було – мета була підпалити шини і створити димову завісу.

У свою чергу, адвокат екс-бійців “Беркута” Марінченка і Аброськіна Олександр Горошинський вважає, що відео не надає нової інформації.