Суд заборонив Одеському цирку використовувати у шоу диких тварин: працівники проти такого рішення і вийшли на протест

фото: Главком
фото: Главком

Одеський окружний адміністративний суд заборонив Одеському цирку використовувати в своїх виступах диких тварин. Про це стало відомо в ході засідання суду 17 вересня.

Позов подала Держекоінспекція Одеської області, вона вимагала призупинити роботу цирку, інформує Главком.

Вчора під час засідання представники позивача змінили і уточнили свої вимоги в позові до цирку. Вони вимагали не заборонити господарську діяльність цирку в цілому, а лише обмежити її відносно змісту, експлуатації та утримання диких тварин, а також виправити ряд порушень, зазначених раніше в приписах, які цирк систематично не виконував з 2018 року.

Згідно із законодавством, дикі тварини повинні міститися в умовах, наближених до природному середовищі – повинна бути земля, трава, дерева та інше. Також необхідно витримувати норми мінімальних площ, замість клітин повинні бути вольєри – земельні ділянки з огорожами.

Одеський цирк, за словами представників екоінспекції, не може задовольнити ці вимоги, отже, виступи диких тварин в цирку потрібно, на їхню думку, заборонити.

Комерційний директор цирку Юрій Горлач не погодився з вимогами екоінспекції, зазначивши, що на балансі цирку тварин немає, вони лише тимчасово перебувають на території цирку. А приписи, складені відомством, нібито були з неточностями і порушеннями. Вся відповідальність за зміст і поводження з тваринами, за словами Горлачева, лежить на власниках, а не цирках, так як навіть клітку кожен власник привозить свою.

Також комерційний директор попросив залучити до справи представника Міністерства культури України, так як головне відомство може розповісти в якому форматі зобов’язаний працювати цирк, а також є тим органом, кому цирк підпорядковується і перед ким звітує.

Суд відхилив це прохання.

За годину до початку суду працівники цирку влаштували мітинг під будівлею відомства. Вони наполягали, що тварини міститися в хороших умовах.

«Тварини їдять м’яса більше, ніж деякі пенсіонери», – відзначили учасники мітингу.