Суд за позовом Симоненка відкрив провадження через заборону Комуністичної партії України

Петро Симоненко
Петро Симоненко

Лідер КПУ звернувся до суду з позовною вимогою скасувати заборону Компартії і Окружний адмінсуд Києва за позовом Симоненка взяв справу до провадження.

Про це повідомляє сайт Окружного адмінсуду столиці.

Як ідеться в повідомленні, відповідачем у справі є Міністерство юстиції України, яке скасувало реєстрацію КПУ як політичної партії.

Слухання спарви буде відбуватись за спрощеною процедурою без виклику сторін до суду.

“Позивачі просять суд скасувати наказ Мін’юсту від 23 липня 2015 року, яким було затверджено Правовий висновок Комісії з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки» щодо невідповідності діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам вищевказаного закону”, – йдеться в повідомленні суду.

Читайте також: Верховна Рада уточнила закон про заборону комуністичного і нацистського режимів

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адмінсуду Києва з позовом про заборону на території країни діяльності Компартії України. 30 вересня 2015 р. Окружний адмінсуд Києва також за позовом Мін’юсту припинив діяльність Комуністичної партії України (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян.

Читайте також: КПУ більше не братиме участі в українських виборах — рішення Мін’юсту на основі закону ВР (Відео)

У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України в повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд підтвердив законність заборони Комуністичної партії України (КПУ), відмовивши у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити Правовий висновок Комісії з питань дотримання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Читайте також: Оскарженню не підлягає: в Україні остаточно заборонено КПУ