Суд окупованого Криму виніс вирок журналісту Миколі Семені

Микола Семена
Микола Семена

Журналіста іменем Росії засудили до умовного терміну.

Миколі Семені, як пише  видання “Крим.Реаліі“, дали 2,5 роки умовно з випробувальним терміном на 3 роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Термін від окупаційної влади Криму журналіст отримав за написану ним статтю.

Вирок зачитала суддя Залізничного райсуду Сімферополя Наталія Школьна. Визнаючи Семену винним, суддя послалася на право націй на самовизначення і заявила, що події весни 2014 року в Криму відповідають міжнародному праву.

“Конституція має вищий статус і поширюється на всю територію Росії”, – зазначила суддя. Отримання російського паспорта Семеною суддя розцінила як підтвердження ним “російської приналежності Криму”.

Сам Микола Семена рініше під час останнього слова на суді заявив, що якщо суд визнає його винним, то це вплине на всю журналістику Росії.

Нагадаємо, навесні нинішнього року кримське управління ФСБ Росії порушило щодо Семени справу за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням ЗМІ або інтернету). Приводом стала стаття журналіста під заголовком “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”.