Суд обмежив доступ до “білого дому” та інших адмінбудинків у Тернополі (Відео)

P1010070-nОбмеження з доступу, перешкоджання та блокування адмінбудинків встановив Тернопільський окружний адмінсуд. Про це повідомили у прес-службі обладміністрації 24 січня.

Нагадаємо, схожу заборону суд уже накладав – після того, як учасники Євромайдану у грудні влаштовували «коридор ганьби» для чиновників ОДА.

Читайте також. Заступника “губернатора” тернополяни заглушили криками “Ганьба!” (Відео)

Отже, Тернопільський окружний адміністративний суд встановив обмеження з доступу, перешкоджання та блокування адмінбудинків Тернопільської обласної державної адміністрації, прокуратури Тернопільської області, прокуратури міста Тернополя та УМВСУ в Тернопільській області. Тривалість заборони – з 22 січня 2014 року по 22 лютого 2014 року.

Нагадаємо також, що три кримінальні провадження розпочала міліція за фактом подій 23 січня біля та в приміщенні обладміністрації. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесли факти про побиття громадського діяча Олександра Башти, травми правоохоронця. Розпочали кримінальне провадження і за фактом захоплення приміщення обласної державної адміністрації, повідомляє телекомпанія TV-4.

Читайте також. “Ми ворогів не били так, як вони це зараз роблять зі своїм народом” – екс-беркутівець (Відео)

До речі, на офіційному сайті обласної міліції повідомили, що травми міліціонер отримав під час того, як люди намагалися увійти в адмінбудівлю. Потерпілий за допомогою звернувся до медиків. У нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій потиличної ділянки голови та передпліччя. Кримінальне провадження у даному разі – за ч. 2 ст. 345 ККУ – «погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу».

– Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому іправлінням Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, за фактом захоплення будівлі ОДА за частиною І, статті 341 ККУ, – каже прес-секретар прокурораТернопільської області Леся Гурецька. – Це захоплення державних або громадських будівель чи споруд. У ході досудового розслідування нададуть правову оцінку усім діям усіх учасників захоплення, у тому числі і депутатам обласної ради, які брали участь у вчорашніх подіях. Закликаємо не порушувати закони та дотримуватися належного громадського порядку. Попереджаємо про особисту відповідальність кожного, хто порушуватиме закони.

Читайте також. Тернопіль: ранок у захопленому “білому домі” – люди йти з ОДА не збираються (Відео, Фото)

Дії міліції під час подій біля «білого дому» 23 січня головний міліціонер області пояснював виконанням службових обов’язків.

– Щоб не було провокацій, щоб не побили цивільних людей, щоб не було пострілів, – каже начальник УМВС України в Тернопільській області Віктор Сак. Міліція була для забезпечення охорони громадського порядку. Депутатам запропонували зайти наверх. Депутати сказали: підемо тільки з людьми. От і все…