Суд Німеччини не дозволив екстрадувати Онищенка в Україну

фото: Суспільне

Вищий земельний суд Ольденбурга відмовив у екстрадиції ексдепутата Олександра Онищенка через вірогідність неналежних умов утримання.

Як зазначається у поясненні рішення суду, екстрадиція недопустима, оскільки “існує значна ймовірність”, що після екстрадиції Онищенка, у місці його утримання не буде дотримано мінімальних стандартів щодо умов тримання у тюрьмах, як того вимагає Європейська конвенція з прав людини, передає DW.

Захист колишнього депутата заявляв, що кримінальна справа проти Онищенка – політично мотивована, а тому після повернення в Україну йому “загрожує смертельна небезпека”. Однак, суд вирішив, що наразі неможливо встановити чи справді кримінальне провадження здійснюють з політичних мотивів.

Раніше суд вже звертався до України з проханням надати детальний опис умов у слідчому ізоляторі, в яких триматимуть Онищенка в разі його повернення. Однак українська сторона надала опис “лише в загальних рисах”, чого було недостатньо для суду, інформує Суспільне.

Водночас, у рішенні суд посилався на доповідь Європейського комітету із запобігання катуванням Ради Європи, підготовлену у 2018 році. У ній експерти комітету назвали умови тримання ув’язнених в Україні “нелюдськими” та такими, що принижують гідність.