Суд не обрав запобіжний захід Порошенку: перерву оголошено до 8 липня

фото: УНІАН

Печерський райсуд Києва продовжить слухання з обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петру Порошенку 8 липня. Судове засідання відбувалось у справі щодо призначення ним заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, яке у відомстві вважають незаконним.

Сторона обвинувачення просила призначити Порошенку особисте зобов’язання до 10 липня.

“Прошу застосувати до Петра Порошенка запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання в межах терміну досудового розслідування, тобто до 10.07.2020 року”, – сказав прокурор.

За словами прокурора, в 2018 році Петро Порошенко, з відома тодішнього голови розвідки Єгора Божка, незаконно видав указ про призначення Семочка на посаду його першого заступника, з кільком порушеннями процедури. У той час у Божка був інший перший заступник, перед призначенням Семочка його не звільнили, а закон не передбачає двох перших заступників голови СЗР. Окрім цього, зміна людей на цій посаді мала бути узгоджена РНБО, однак, за словами прокурора, цього зроблено не було.

Менше з тим, Божко представив Семочка колективу, той почав виконувати обов’язки його першого заступника, та отримав доступ держтаємниці. Прокуратура підозрює Порошенка в тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення повноважень.

У свою чергу адвокат Ігор Головань на початку засідання заявив про відвід тринадцяти прокурорів у зв’язку з незаконністю вручення підозри Порошенку. Адвокат пояснив своє клопотання необґрунтованою зміною складу групи прокурорів від 16 червня.

Захист п’ятого президента також попросив відсторонити від справи генпрокурорку Венедіктову, оскільки вона нібито неправильно підписала підозру Порошенку.

“Ми наполягаємо на розгляді заяви, оскільки Венедиктова погодила підозру. І наполягаємо на виклику Венедиктової до суду”, – підкреслив Головань.

Слідчий суддя Сергій Вовк відмовив у задоволенні клопотання адвоката

“Заяву захисника Ігоря Голованя в інтересах Порошенка Петра Олексійовича про відвід прокурорів залишити без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає”, – зачитав суддя Вовк.

Раніше 1 липня Порошенко прийшов на допит до Державного бюро розслідувань на допит у справі щодо призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, однак відмовився від дачі свідчень.

Після відмови він залишив будівлю ДБР і попрямував до Печерського суду пішки, на чолі колони своїх прихильників, які прийшли підтримати його, пише Суспільне.