Суд Харкова повністю завершив розгляд кримінального провадження щодо організації терористичного акту у місті в 2015 році

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Суд у Харкові завершив розгляд кримінального провадження щодо організації терористичного акту у місті в 2015 році. Суд має оголосити вирок вже у суботу, 28 грудня, а прокурор попросив змінити запобіжний захід для трьох підозрюваних, бо це потрібно для запланованого обміну полоненими.

Водночас прокурор просив для них максимального покарання у вигляді довічного ув’язнення, повідомляє “Depo.Харків”.

Суд заслухав свідчення підозрюваних, а також провів дебати. Прокурор Володимир Лимар попросив усім трьом підозрюваним покарання у виді позбавлення волі довічно з конфіскацією майна. При цьому Лимар заявив клопотання про зміну підсудним міри запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Прокурор підкреслив, що це необхідно для проведення обміну між Україною та Росією.

За словами Лимаря, саме Росія категорично наполягає на видачі цих трьох чоловіків, що у свою чергу також доводить їх причетність до злочину і дестабілізації ситуації в Харкові.

Заслухавши всіх учасників процесу в дебатах, суд видалився до нарадчої кімнати. "Оголошення вироку – 28 грудня", - сказала головуюча суддя Ольга Горпинич.

Нагадаємо, терористичний акт, що був здійснений під час мирної ходи у Харкові 22 лютого 2015 року. Активісти пройшли лише 100 метрів, як спрацював вибуховий пристрій.

Внаслідок теракту загинули четверо людей, серед яких були полковник міліції Вадим Рибальченко, 15-річний активіст Данило Дідік, 18-річний студент Микола Мельничук та активіст Євромайдану Ігор Толмачов.