Сучасні вакцини: в одній ампулі – захист від шести інфекцій (Відео)

823127_3“Самі щепимось і вас закликаємо”- звернулися до тернополян імунологи міста і області.

Читайте також. Як очистити печінку навесні: корисні поради

Нагадаємо, з 24 до 30 квітня оголосили Всесвітній тиждень імунізації, який цьогоріч проходить під гаслом “Не відставайте від життя!”. Вакцинація, попри застороги частини українців, усе ж залишається лідируючим інструментом в охороні здоров’я і попереджує близько 3 мільйонів смертей щороку. Докладно про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Наразі немає нічого надійнішого у медицині, ніж профілактика і щеплення, зокрема. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, дітей щеплять від десяти захворювань: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правцю, паротиту, поліомієліту, кору, гемофільної інфекції та краснухи.

Читайте також. Лікарі попросили купити компресори, бо інакше – могли загинути немовлята

- Йдеться про вакцинування від особливо небезпечних інфекцій. Вони є керовані. І ми можемо завдяки щепленню попередити як інвалідність, так смертність, навіть вплив негативних чинників, які впливають на здоров'я як дітей, так і дорослих, - розповідає головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА Майя Голяк.

Стовідсоткової гарантії не захворіти у щепленої дитини немає, проте недуга, як запевняють лікарі, минатиме легше і без ускладнень. Імунологи наполегливо рекомендують не відмовлятися від щеплень. У середньому 350 українських дітей щороку помирають від інфекцій, які можна було попередити вакцинацією. Медицина рухається вперед. В Україні вже зареєстрували сучасні надійніші і безпечніші комбіновані вакцини, які в одній ампулі містять захист від шести інфекцій.

- Переваги такої вакцини - очевидні. По-перше,  для самої дитини набагато менше стресу. Адже це - одна ін’єкція. Різні речовини входять у склад вакцини, які в одній дозі, а не в декількох потрапляють в організм, - наголошує імунолог департаменту охорони здоров’я ТОДА Любов Дмитраш.

Єдиний недолік такої комбінованої вакцини - висока ціна, вважають медики.

Довідково. Вакцини, зареєстровані в Україні, перед централізованим постачанням до регіонів двічі проходять лабораторний контроль якості. Аби повернути довіру до імунізації, у Всесвітній організації охорони здоров'я вимагають, щоб кожен випадок несприятливих наслідків вакцинації розслідували як досвідчені українські експерти, так і вчені світового рівня.