“Сучасне суспільство виховує споживачів та егоїстів”, – політик (Фото)

ОСн-nЯк подолати дитячу злочинність, яка роль у цьому Церкви, духовності  – відповіді на ці та інші запитання шукали представники громадськості, духовенства, правоохоронних органів, психологи та політики під час круглого столу на тему «Духовність і дитяча злочинність». 

Читайте також. Студентам розповіли про історію і сьогодення міста (Фото, Відео)

Захід відбувся днями у Тернопільській міській бібліотеці №4 для дорослих. Його організували у рамках унікальної виставки ікон «Старовинна ікона як оберіг роду», яка діє у закладі.

Висловитися мали можливість всі учасники зібрання - святі отці, педагоги, політики тощо.

- У світі панує глибока гуманітарна криза, яка має на меті підміну цінностей, руйнування інституту  сім’ї, - зазначив заступник голови облради Леонід Бицюра. - Сучасне суспільство виховує споживачів та егоїстів. Знижується рівень культури, духовності, трансформуються традиційні моделі поведінки. Ці процеси негативно впливають на дитячу психіку. Як наслідок -  діти і молодь не мають відповідних моральних орієнтирів.

Читайте також. “Кривий танець” пройде вулицями Тернополя до парку “Топільче”

Ці негативні процеси, характерні для всіх країн світу, не оминули і Україну, вважає політик. Тому високий рівень дитячої і підліткової злочинності – не що інше, ніж їхній логічний наслідок.

- Ефективний шлях розв’язання проблеми дитячої злочинності – це насамперед відповідальне батьківство, - переконаний гість. – Не менш важливу роль відіграє система освіти. Система виховання,  освіти, науки у нашій країні мають бути змінені докорінно. Вони мають ґрунтуватися на наших етнічних культурних засадах, національних пріоритетах, а не на тих речах, які нам нав’язують.

Читайте також. У гості до юних читачів прийшли Королева книг, Бібліознайко та Баба-яга (Фото)

За його словами, поки ми витрачаємо час на внутрішні міжусобиці та з`ясування стосунків, нам  нав`язують цінності, які нам непритаманні, більше того - антилюдські та протиприродні. Це чітко можна простежити у поведінці чоловіків і жінок, зміні їхніх суспільних ролей тощо.

- Я переконаний, що наш народ, який з давніх-давен славився високим рівнем культури, духовності, суспільної моралі, а також величезною кількістю святинь, може показати приклад для всього світу і має всі шанси запропонувати ефективні шляхи виходу з гуманітарної кризи, що дедалі тільки поглиблюється, - констатував політик.