Субсидія: знову зміни в її призначенні

Не минуло й кількох тижнів після того, як влада оголосила про нові правила оформлення субсидій, як несподівано ці правила змінила.  

За словами заступника директора департаменту Тернопільської обласної державної адміністрації Олега Степановича Воронки, за новими правилами, якщо у матеріальному забезпеченні ніяких змін не відбулося, субсидіант не витратив одноразово на покупку понад 50 тисяч гривень, на депозитному рахунку не має понад сто тисяч гривень, то хвилюватися немає причин — як і раніше, призначать субсидію автоматично. Кабінет міністрів вніс зміни до правил призначення житлових субсидій, спростивши процедуру їхнього отримання вже з першого травня 2021 року. Відтепер субсидію за деякими винятками перепризначатимуть без подання нової заяви.

Рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових уряд прийняв 19 травня. Про це повідомили на офіційному ресурсі.

Ось що зокрема передбачено рішенням уряду.

1. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів — 56 750 грн).

2. Не враховувати житлові приміщення, які у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які у сільській місцевості (в основному це — спадщина). Тобто, як уточнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, якщо у вас є квартира в місті й будинок у селі, то розраховуйте на субсидію, а якщо маєте кілька квартир, то отримувати її не зможете.

Шмигаль наголосив, що справи про призначення субсидій в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення, що дасть змогу втричі скоротити терміни розгляду заяв, а тим, у кого немає умов, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій в автоматичному режимі прийматимуть органи соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації (перевірки, уточнення) даних щодо одержувачів житлових субсидій (чи є у власності житлові приміщення, транспортні засоби, депозитні рахунки…).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період родинам, які отримували її в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян.

Але така норма не для всіх — звернутися до соціальних служб потрібно тим, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо того, що ці особи не проживають за місцем реєстрації).

Наголошу для тих, хто поки не зовсім розібрався у змінах у призначенні субсидії: застосовувати норми постанови будуть не з 19 травня, коли її прийняли, а з першого травня 2021 року.

Тіна Влад.