Інститут дослідження війни заявив про сприятливу для ЗСУ передислокацію військ РФ (Мапа)

Ілюстраційне фото Генштабу ЗСУ

Українські війська отримують додаткову можливість для контрнаступу внаслідок передислокації частини військ РФ із Донбасу на Запорізький напрямок.

Про це повідомляє Інститут дослідження війни (ISW).

“Виведення частини російських військ із північної частини Донецької області позбавить росіян потужностей… Виведення військ, швидше за все, створить можливість для України почати контрнаступ на Ізюмському напрямку”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна отримала РСЗВ MARS II з Німеччини і додаткові HIMARS від США – Резніков

Передислокацію військ РФ з Донеччини, зокрема, відмову російського командування від наступу на Слов’янськ, американські аналітики порівнюють із ситуацією, що раніше складалась на півдні України. Поки російські війська без особливих успіхів тривалий час намагались захопити Луганщину, Збройні сили України тим часом почали контрнаступ на півдні України. Із виведенням частини військ РФ на південь України ЗСУ можуть перейти до контрнаступу і на Донбасі, вважають аналітики ISW.

"Передислокація російських військ у Запорізьку область передбачає, що українські контрнаступи не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, відбуватимуться по всій південній осі", - заявляють в Інституті дослідження війни.