Студентський Майдан розганяли за вказівкою екс-шефа Путіна у КДБ СРСР – Чорновіл

1Силовий розгін Майдану через жорстокі побиття студентів у листопаді 2013 року організував колишній заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, який мав зв’язки з президентом РФ Путіним. Так вважає екс-нардеп Тарас Чорновіл.

“Ніч на 30 листопада єдина, коли на Майдані не було депутатів. І чи потрібна була зачистка Януковичу? Це тупість і дурість. Право на існування має ось який варіант: до цих подій причетний Володимир Сівкович, заступник Андрія Клюєва”, – припустив Чорновіл.

За словами Чорновола, не останню роль у рішенні Сівковича було те, що у минулому той був начальником Путіна і міг узгоджувати з ним рішення.

“Усі забувають про один його тил. Він колишній начальник Путіна. Коли Сівкович був у опалі, той приїжджав із неофіційним візитом в Україну. Відразу ж лідер РФ вирушає в резиденцію і каже, що зустрінеться з Кучмою лише коли побачить Сівковича (а того, до речі, вже готували під арешт). Коли Путін поспілкувався з екс-шефом, усі проблеми в останнього зникли”, – пояснив екс-нардеп.

"Чому Янукович погнав спецназ зачищати Майдан, коли є Нуланд і Ештон? Це не була зачистка. Взяти його можна було без проблем. Натомість, здається, створювалася картинка. Відчуття, що був договорняк, але ті, хто з боку Майдану, не зовсім розуміли, хто і для чого це робить", - підкреслив Чороновіл.

Як відомо, Володимир Сівкович з 1983 року працював в органах КДБ СРСР, а в 1990–1992 роках у Німеччині.

Нагадаємо, ГПУ порушила справу проти екс-мера Києва Олександра Попова і екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, а також проти екс-керівництва київської міліції за підозрою в ухвалі рішення про розгін мітингувальників на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада 2013 року.

Преса України