Студентам столичного гуртожитку, закритого на карантин, небайдужі привезли воду і харчі (Відео)

фото: Українська правда
фото: Українська правда

Понад пів сотні студентів перебувають на карантині у столичному гуртожитку Київського інституту музики імені Глієра. Молодь закрили у будівлі, в якій жив хлопець з підозрою на коронавірус. Про це повідомляє Українська правда“.

Як розповів один зі студентів, який залишився на карантині, зранку 17 березня їх закрили без попередження. Вже шостий день ніхто не може вийти на вулицю.

До слова, у хлопця, в якого підозрювали недугу, не підтвердилось захворювання на коронавірус.

Водночас викладач інституту В’ячеслав Дєдковський розповів, що студенти три дні були без їжі.
І лише 20 березня один із випускників цього вишу Антон Солов’єнко організував збір коштів, закупив продукти і воду.
Відео зі сторінки Фейсбук Anton Solovienko:

Ректор університету Олександр Злотник запевнив "Українську правду", що проблема вже вирішена, студенти усім забезпечені, підозри на коронавірус у госпіталізованих не підтвердились, але карантин знімати не будуть, щоб убезпечити дітей.

"Станом на сьогодні проблема вже вирішена. Харчі і вода у студентів є, уже більше, ніж треба. Це забезпечили і студенти, і люди зі сторони, і викладачі збирали, і я давав, у них усе є на місяць наперед. А ці люди – двоє хлопців, яких госпіталізували з підозрою – уже здорові, діагноз у них не підтвердився. Але карантин я витримаю два тижні, як треба. А потім знімемо. І навіть допоможемо студентам, заплатимо за бензин, щоб ті, які захочуть поїхати, змогли дістатись додому", - сказав ректор.

Він розповів, що коли госпіталізували першу людину з температурою, то адміністрація  закликала залишити гуртожиток, але частина студентів заявили, що мають роботу і хочуть залишитись, і адміністрація пішла їм назустріч і дозволила лишитись.

За словами ректора, загалом у гуртожитку на карантині перебуває 66 осіб (42 українці: 40 студентів і 2 співробітники інституту) і 24 іноземних студенти.

Злотник розповів, що двічі на день студенти заміряють температуру тіла і передають інформацію до студентської поліклініки. (Це підтвердили УП і студенти, за їхніми словами, "свої градуси" вони скидають лікарям через Viber, – ред.). Наразі хворих не зафіксовано.

Як розповів Антон Солов'єнко, представники однієї із громадських організацій доставили студентам у гуртожиток ліки, харчі і фрукти.Є у мешканців гуртожитку і питна бутильована вода.

Ліками, продуктами харчування, засобами гігієни  поділилися також небайдужі викладачі академії музики ім. Р. Глієра.