Стрєлков розповів, чому ганебно втік зі Слов’янська

1Так званий екс-міністр оборони самопроголошеної “Донецької народної республіки” Ігор Стрєлков заявив, що якби він і його бойовики залишилися в Слов’янську, то через тиждень пав би Донецьк. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті “Завтра”.

“Якщо б ми залишилися в Слов’янську, то через тиждень, максимум через два, Донецьк б поліг. А вийшовши, ми сорок діб тримали Донецьк до приходу “відпускників”. Хоча останні дні були просто відчайдушні. Коли ми вийшли з Донецька, то пробили коридори на Росію в районі Мар’їнки, Кожевино, Бровки”, – заявив він.

“Глибоко впевнений, що якби ми не вийшли зі Слов’янська, потім не втримали б і Донецьк. Коли ми увійшли в Донецьк – все там було чудово. Сидів київський мер, УВС раніше підпорядковувалося Києву – двовладдя класичне. Місто абсолютно не був підготовлений до оборони. Блокпости обладнані погано, дороги не перекриті, можна було зайти як завгодно”, – додав Стрєлков.

Відзначимо також, що за словами Стрєлкова, війна на Донбасі починалася для приєднання до Росії, а не для створення "республік".

Він також додав, що для нього було "шоком", що Росія не приєднала "республіки".

Нагадаємо, бойовики захопили Слов'янськ 12 квітня 2014 р. Українським військам вдалося відновити контроль над містом лише 5 липня, і з тих пір Слов'янськ підконтрольний владі. Пізніше бійці Нацгвардії виявили в околицях міста схованки бойовиків з боєприпасами.