Обстріли Водяного українські експерти пов’язують з прибуттям чергового “гумконвою”

200162

Обстріли в районі Водяного можуть бути пов’язані з прибуттям чергового “гумконвою”. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив спікер прес-центру штабу антитерористичної операції (АТО) Антон Миронович.

“Півгодини тому до нас пройшла інформація, що бойовики продовжили обстріли в районі н. п. Водяне, неподалік Маріуполя. Близько 12:00 вразили з 82-мм мінометів, на цей раз вони використовували заборонені мінськими домовленостями міномети калібром 120 мм. Били безпосередньо з напрямку н. п. Заїченко, який розташований у “сірій зоні”, але ближче до позицій бойовиків. Ми робимо висновки, що це пов’язано, певним чином, з прибуттям чергового гуманітарного конвою з території РФ, бачимо, що, крім обіцяних продуктів харчування, предметів першої необхідності, Росія продовжує поставляти бойовикам боєприпасами, щоб надалі продовжувати ескалацію конфлікту на території нашої батьківщини”, – заявив Миронович.

За його словами, поки немає даних про постраждалих або загиблих серед місцевого населення у Водяному.

"Сьогодні з початку доби є певне збільшення обстрілів і збільшення збройних провокацій проти сил АТО. На цей час вже зафіксовано близько 30 епізодів режиму повній тиші з боку НЗФ. За нашими даними, з Комінтернового бойовики вийшли, але знову ж таки 81-мм міномет, який вдарив півгодини тому, бив в напрямку того н. п., але інформації про те, що з самого Комінтернового – немає", - зазначив спікер.

Відзначимо, 24 грудня російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового 48-го так званого гуманітарного конвою.

Вчора повідомлялося, що бойовики покинули Комінтернове. У штабі АТО повідомили, що бойовиків з Комінтернового вдалося витіснити за допомогою дипломатичних переговорів. Повідомлялося, що бойовики поспішно вивели з селища важке озброєння, а потім його поступово покинули і самі члени незаконних збройних формувань. Пізніше прес-офіцер сектора "М" Олександр Кіндсфатер повідомив, що у Комінтерновому може залишатися невелика кількість бойовиків.

22 грудня бойовики зайняли Комінтернове, що знаходилося в "сірій" зоні. В розпорядженні у них було до 5 танків, понад 5 БТР та інше озброєння.