Стрєлкову-Гіркіну повідомили про підозру: катував і вбивав українців на Донбасі (Відео)

Україна інкпримінує громадянину Росії колишньому так званому “міністру оборони ДНР” Ігорю Стрєлкову-Гіркіну порушення  законів та звичаїв війни.

Як повідомляє Офіс Генпрокурора України, Стрєлкову голосили про підозру, його оголосили в розшук, а суд надав право на арешт після затримання підозрюваного.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управлінням Служби безпеки України, оперативний супровід забезпечує Департамент контррозвідки СБУ.

“За процесуального керівництва Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора громадянину РФ, ватажку одного з іррегулярних незаконних збройних формувань, контрольованих Російською Федерацією, колишньому так званому «міністру оборони ДНР» повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України). Підозрюваного оголошено в розшук, судом надано дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора України повідомили, що підозру російському бойовику оголосили за катування і вбивства українських патріотів, які Стрєлков організував при захопленні українського Слов'янська навесні 2014 року.

"У ході досудового розслідування встановлено, що у період з 17 по 19 квітня 2014 року підозрюваний, діючи за попередньою змовою групою осіб із підпорядкованими йому бойовиками, застосовуючи фізичне насильство, здійснював організацію пошуку та викрадення на території Донецької області патріотично налаштованих громадян України. У подальшому цих громадян проти їх волі переміщали до спеціально облаштованої будівлі на території м. Слов’янськ, де катували, наносили побої, спричиняли ножові поранення та застосовували інші насильницькі дії, спрямовані на спричинення сильних фізичних та моральних страждань з метою помсти за проукраїнську позицію. На виконання наказів підозрюваного, підпорядковані йому бойовики умисно позбавили життя щонайменше трьох осіб, яких незаконно утримували та катували", - повідомляє Офіс Генпрокурора України.

Нагадаємо, що в недавньому інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Ігор Гіркін підтвердив, що в окупованому ним Слов'янську віддав наказ про створення так званого"військового трибуналу" і розстріл людей.

"Чотири людини по трибуналу було страчено, один виправданий", - заявив Гіркін в інтерв'ю.

Більше зізнань Гіркіна про катування та страту людей на окупованмоу Донбасі в 2014 році - на відео з 2 год 30 хв.