“Історичний момент”, – Президент України підписав закон про ринок землі сільськогосподарського призначення (Фото)

ф1Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який покликаний запровадити в Україні ринок землі сільськогосподарського призначення.

Про це, опублікувавши фото, повідомляє сайт Глави держави.

“Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців”, – прокоментував свій підпис під законопроєктом Володимир Зеленський.

Читайте також: ВР прийняла в першому читанні законопроєкт про ринок землі: хто з нардепів як голосував (Список)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 13 листопада 2019 року Верховна рада, прийняла законопроєкт у першому читанні.

Читайте також: Президент терміново звернувся до громадян України з приводу ринку землі: буде референдум (Відео)

У первісному варіанті законопроєкту про запровадежння ринку землі в Україні, йшлося, що один власник зможе купити 200 тисяч гектарів. Ця та інші норми законопроєкту викликали активні протести аграріїв та українського суспільства.

Президент України пообіцяв запропонувати зміни до розгляду законопроекту Верховною радою у другому читанні та провести референдум.

Читайте також: Погляди українців і Зеленського на ринок землі в Україні кардинально розходяться — Центр Разумкова (Таблиця)

У ніч на 31 березня цього року український парламент прийняв у цілому законопроєкт, що дасть старт ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні.

13 квітня прийнятий законопроєкт підписав голова Верховної ради України і направив документ на підпис Президенту України.

Читайте також: ВР прийняла закон про запуск ринку сільськогосподарської землі в Україні: спершу по 100 га в одні руки (Відео)

Як нагадали Офісі Президента України, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.