Стівен Спілберг – найвпливовіша особа США

imagesКінорежисер Стівен Спілберг очолив рейтинг найвпливовіших знаменитостей 2014 року, складений журналом Forbes спільно з дослідницьким агентством E-Poll Market Research за результатами опитування громадян США.

Спілберг випередив у першій трійці телеведучу Опру Уїнфрі і ще одного кінорежисера – творця “Зоряних воєн” Джорджа Лукаса.

У ході складання рейтингу E-Poll Market Research провело опитування, в ході якого його учасникам – всі вони американці – було запропоновано оцінити 6600 знаменитостей 46 параметрами. Серед них головними були загальна привабливість і впізнаваність знаменитої персони, передає ИТАР-ТАСС.

У десятку найвпливовіших знаменитостей потрапили також ще два кінорежисера. Це Рон Ховард (в його активі такі фільми, як "Аполлон-13", "Ігри розуму", "Нокдаун" і "Код да Вінчі") - 4 місце. Мартін Скорсезе (серед знятих ним фільмів "Таксист", "Банди Нью-Йорка", "Авіатор", "Хранитель часу").

На шостому місці опинився американський лікар турецького походження Мехмет Оз, ведучий на телебаченні популярну телепередачу "Шоу доктора Оз" ("Dr. Oz. Show"). Телеведуча Барбара Уолтерс опинилася в рейтингу на 7 місці.

Слідом за нею йдуть лідер групи U2 Боно (8 місце) і творець коміксів Стен Лі (9 місце).

Замикає десятку американський радіоведучий Раш Лімбо, відомий своїми консервативними поглядами і ведучий високорейтингові розмовне радіошоу The Rush Limbaugh Show.

Спілберг прославився своїми видовищними фільмами. Серед яких "Щелепи", "Парк Юрського періоду" і пригодницькі кіноепопеї про Індіану Джонса. Також успіх кінорежисерові супроводжував і в таких фільмах, як "Список Шиндлера", "Врятувати рядового Райана", "Лінкольн". Останній фільм отримав 12 номенаций на премію "Оскар" (отримав в результаті дві статуетки) і приніс його творцям 275 млн в прокаті. З них третина припала на кіноринок поза межами США.

У 2012 році співачка та актриса Дженніфер Лопес очолила рейтинг найвпливовіших знаменитостей, який щороку складає журнал Forbes.