Степанов зробив невтішний висновок щодо статистики по кисневих точках, які подають лікарні у звітах

фото: фейсбук Максима Степанова

У цьому він переконався, відвідавши без попередження три медзаклади на Житомирщині. В одному із закладів порушень не виявилось, в інших – є проблеми.

Про це йдетьяс на сторінці фейсбук максима Степанова.

Очільник Міністерства охорони здоров’я відвідав міську лікарню міста Житомир №1, міську лікарню №2 ім. В.П.Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім.О.Ф.Гербачевського. Усі ці медичні заклади наразі приймають пацієнтів із COVID-19.

“Ситуація в перших двох лікарнях:

киснем ці медичні заклади забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів: у міській лікарня №1 вільних ліжок із киснем під COVID-19 станом на зараз – 66, у лікарні №2 – 127. поспілкувався з кількома пацієнтами — жодних проблем із госпіталізацією в них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, окрім вітамінів;

оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема проблем із надбавками там також немає.А от у Житомирській обласній лікарні виявилося чимало проблемних питань.

Під лікування COVID-19 цей заклад було відведено ще 6 листопада, однак договір із Національною службою здоров’я у них досі не підписано. Водночас там вже приймають хворих на коронавірус, станом на сьогодні туди госпіталізовано 11 осіб.

Завтра саме з цього питання розпочну робочий день — дам керівництву НСЗУ доручення щодо термінового укладення відповідного договору. Щодо інфекційного контролю у цій лікарні — ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю.

Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках. Подано було 117, в реальності ж — 66. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто “вільні” кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони НЕ МОЖУТЬ бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим”, написав Максим Степанов у своєму дописі.