Степанов показав вакцину від Covid-19, яка вже летить в Україну (Відео)

Фото – ФБ Максима Степанова

Україна отримає 5 мільйонів додаткових доз американської вакцини від коронавірусу.

Про такі досягнуті домовленості в ході переговорів із виробником в Індії повідомив сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов. “Позитивна новина з індійського Пуне та найбільшого у світі виробника вакцин Serum Institute. Успішно завершили переговори про збільшення постачання в Україну американської вакцини NovaVax. Нам підтвердили можливість постачання додаткових 5 мільйонів доз вакцин від цього виробника. Затвердимо домовленість підписанням договору. Загальний обсяг вакцин NovaVax, який ми очікуємо в Україні, на сьогодні складає 15 млн. Нагадаю, що постачання вакцини NovaVax заплановано починаючи з липня 2021”, – написав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також: Глава МОЗ полетів в Індію по вакцину від Covid-19

Глава МОЗ України, який 18 лютого полетів до Індії на завод із виробництва вакцини, 21 лютого виклав у Фейсбук кадри, як із заводу-виробника вакцина для України завантажується в літак. 

“Особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 500 000 доз вакцини їдуть до України, і далі будуть розподілені між регіонами згідно плану МОЗ. Зараз вакцина транспортується до Мумбаї. Далі – довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України. Під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості вакцин”, – пояснив в анотації до викладених кадрів Максим Степанов.

Довідково: Oxford/AstraZeneca – це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії. Вакцина проти COVID-19 випускається під назвою CoviShield, вона перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Serum Institute постачає свою продукцію в 140 країн світу.