Став відомий результат ПЛР-тестів збірної України після повернення з карантину у Швейцарії

Збірна України повернулась з карантину у Швейцарії. Фото Євгена Кравса/УАФ

Всі ПЛР-тести, які 18 листопада при виході з літака у “Борисполі” здала збірна України з футболу, показали негативний результат на Covid-19.

Про це 19 листопада повідомила Українська асоціація футболу.

“Процедура проводилася фахівцями лабораторії, сертифікованої УЄФА в Україні. Після обробки тестів Українську асоціацію футболу повідомили, що всі результати негативні, у тому числі – у футболістів Сергія Кривцова та Жуніора Мораеса”, – наголосили в Українській асоціації футболу.

"У Швейцарії відмовилися робити повторне тестування футболістам та членам делегації, в яких були негативні результати. Хоча за протоколом УЄФА для проведення матчу достатньо, аби негативні тести були у 13-х гравців кожної команди, враховуючи воротаря", - підкреслили в УАФ.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко після повернення до Києва про ситуацію сказав наступне: "Ми були готові до гри, у нас була достатня кількість футболістів із негативними результатами тестів для того, аби проводити цей матч. Але рішення ухвалювала місцева влада Люцерна, де мав відбутися поєдинок. Далі рішення за Контрольно-дисциплінарним комітетом УЄФА. Нашої вини в даній ситуації немає. Ми всі розуміли, в якому становищі перебуваємо у зв’язку з коронавірусом. Але останнє, що я міг собі уявити, - це скасування матчу. Є орган, який буде із цим розбиратися. Ми зробили все задля того, аби гра відбулася. Мені б хотілося, щоб усе склалося інакше, щоб до нас ставилися з більшою повагою".

Читайте також: У футболістів збірної України підтвердили Covid-19. Матч Ліги націй УЄФА під загрозою

Нагадаємо, що 18 листопада збірна України повернулась зі Швецарії, де через позитивний тест на Covid-19 у чотирьох представників нашої збірної 17 листопада був скасований матч Україна-Швейцарія в рамках Ліги націй УЄФА.

Читайте також: Збірна України зі збірною Швейцарії у матчі Ліги націй УЄФА сьогодні не зіграє

Проведення гри УЄФА скасувало у день матчу на підставі рішення санітарного лікаря кантону Швейцарії, який відправив усю збірну України на карантин.

Після тривалих переговорів збірній Україні швейцарські медики дозволили повернутись в Україну за умови дотримання в дорозі особливих санітарних норм: члени збірної з позитивними результатами тестування їхали в аеропорт Цюриха окремо від інших членів збірної. Вимогою повернення до України був і чартерний, а не звичайний авіарейс.

Читайте також: Двома автобусами до літака: подробиці вильоту збірної України з карантину у Швейцарії (Фото)

Відразу після прибуття до Києва ще в аеропорту вся українська збірна здала матеріал на ПЛР-тест. Всі тести на Covid-19 виявились негативними.

Долю скасованого матчу буде вирішувати УЄФА.