Став відомий мотив демаршу України у ПАРЄ, сесія якої стартує сьогодні у Страсбурзі

Єлизавета Ясько. Фото - LB.ua.
Єлизавета Ясько. Фото – LB.ua.

Сьогодні у Стразбурзі стартує осіння сесія Параламентської асамблеї Ради Європи, участі у якій до 4 жовтня Україна не братиме.

Як повідомила інтерв’ю LB.ua глава української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько, Україна відмовилась від участі у сесії через рішення ПАРЄ повернути Росію у Раду Європи без виконання РФ рішена ПАРЄ щодо України.

“Українська сторона не згідна з подвійними стандартами”, – заявила Ясько.

“Наше відсутність – це і є демарш. Нам потрібно в першу чергу перед французькою стороною (та й перед усіма тими, хто голосував за повернення Росії в ПАРЄ) заявити: необхідно щось змінювати або ми продовжимо саботувати роботу асамблеї. Необхідно сказати, що зараз роль і престиж цієї організації падають. Як це виглядає? Для початку нам потрібно домовитися про зустрічі. В якому форматі проходитимуть ці переговори – вирішимо пізніше”, –  сказала глава ураїнської делегації в ПАРЄ.

Вона підкреслила, що президенту Франції Еммануелю Макрону був відправлений відповідний лист, який підписали делегації кількох країн.

"Цей лист і є запит про зустріч. У мене вже відбулася зустріч з французьким послом, я передала нашу офіційну позицію. Крім того, у мене буде зустріч із Держсекретарем МЗС Франції. Все це результати того самого відправленого Макрону листа", - додала Єлизавета Ясько .

Читайте також:  Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», раніше українська делегація відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ, опублікувавши текст офіційної заяви, яку підписали члени української делегації.

Читатйте також: Порошенко сказав, як Україна має діяти далі через повернення РФ у Раду Європи (Відео)

Нагадаємо, в кінці червня ПАРЄ без жодних умов повернула Росії членство в Раді Європи.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

У відповідь на це українська делегація і делегації ще шести країн покинули засідання Асамблеї.

Читайте також: Україна пішла на перший радикальний крок у відповіді ПАРЄ на повернення Росії у Раду Європи (Документ, Відео)

Україна розробила цілий ряд пропозицій щодо реакції нашої країни на дії ПАРЄ, однією з них став лист голови ВР главі ПАРЄ про те, що Україна відкликає запрошення міжнародних спостерігачів ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами 21 липня. Спостерігачів ПАРЄ на цих українських виборах не було.

Читайте також: ПАРЄ виконала вимогу України, яку ВР поставила у відповідь на повернення Росії у Раду Європи