Стартували втрьох, фінішували вдвох: як завершилась індивідуальна гонка українських біатлоністок на Олімпіаді-2022

Результати першої 10-ки біатлоністок в індивідуальній гонці на 15 км. Фото – скріншот з відео

Лише дві з трьох біатлоністок збірної України сьогодні пробігли до кінця 15-кілометрову індивідуальну гонку. Результат – 10-те і 11-те місця з 89-ти учасниць.

Як повідомляє biathlon.com.ua, із 4-х представниць України стартували 3. Все – через карантин, спричинений коронавірусом. В Олени Білосюк (Підгрушної) раніше були не тільки позитивні тести на Covid-19, а й прояви коронавірусної хвороби. Анастасію Меркушину, яка мала б замінити Білосюк, тренери збірної України на старт сьогодні вирішили не випускати. Не стартувала й Дар’я Блашко, в якої тест на Covid-19 виявився позитивним напередодні.

Читайте також: Олімпіада-2022: у збірній України спалах коронавірусу 

Водночас вже на третьому колі з траси зійшла Валентина Семеренко. Колеги по збірній України виводили спортсменку з траси, підтримуючи руками.

"Лікарі нею займаються. Не вистачило повітря. Розпочала добре перше коло, але потім холодне повітря. У неї є незначна алергія на холод. Вона захлинулася, хотіла пробігти, але вже не було сенсу. Треба було раніше зійти з траси, але вона боролася до кінця", - сказав "Суспільне Спорт" про Семеренко головний тренер жіночої збірної з біатлону Урош Велепець.

Читайте також: У збірній України на Олімпіаді-2022 виявились “таємні” випадки Covid-19 (Відео)

Відтак фінішували в гонці дві українські біатлоністки. Юлія Джима на фініш прийшла десятою, а Ірина Петренко - 11-ю.

"Ірина Петренко наочно продемонструвала, що стріляти точно сьогодні було можливо – нехай і за не найвищої швидкості, але наша спортсменка закрила всі двадцять мішеней і фінішувала 11-ою, показавши найкращий для себе результат сезону! Юлія Джима також вперше у сезоні потрапила до десятки найсильніших, але цей старт, напевно, може сприймати з ноткою розчарування. Адже, показавши десяту швидкість дня (!), лідер збірної України могла замахнутися і на медаль. Але на кожній зі стійок Юля припускалася по одній помилці, що в результаті привело її на 10-й рядок фінішного протоколу", - пише biathlon.com.ua.

Золото ж у цьому виді змагань здобула Деніз Геррманн. Це перше олімпійське золото в кар'єрі німецької біатлоністки.