Стартувала робота конкурсної комісії з добору нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Фото – сайт Судової влади України

Конкурсна комісія з відбору кандидатів до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України почала роботу.

Як повідомляє сайт Судової влади України, відбулась підготовча робоча зустріч членів Конкурсної комісії.

“Під час підготовчої робочої зустрічі члени Конкурсної комісії заявили про свої чіткі наміри “зробити все від них залежне, щоб з дотриманням вимог українського законодавства провести прозорий та об’єктивний конкурс з справедливим та неупередженим ставленням до всіх кандидатів і в результаті лише найкращі кандидати будуть рекомендовані для призначення членами ВККС на благо народу України”, – йдеться в повідомленні.

Конкурсна комісія вибере 32 кандидати, що мають не менше 15 років професійного досвіду в сфері права та відповідають критеріям доброчесності і професійної компетентності, за результатом відкритого та публічного конкурсу. З числа 32 кандидатів Вища рада правосуддя призначить 16 членів ВККС.

Наголошується, що відновлення роботи ВККС є надзвичайно важливим для забезпечення доступу українців до правосуддя, бо зараз в Україні близько двох тисяч суддівських посад є вакантними. Призначення членів ВККС дозволить продовжити її роботу з добору суддів на поповнення суддівського корпусу та проведення кваліфікаційного оцінювання чинних суддів.

"Конкурсна комісія складається з трьох суддів, запропонованих Радою суддів України, та трьох міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями. Членами Конкурсної комісії є Сергій Верланов - суддя Київського апеляційного суду, Євген Мєзєнцев - суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, Іван Міщенко - суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, пан Роберт Брукхейсен - колишній спеціальний прокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів, пан Тед Зажечни - суддя у відставці федерального суду Королівської лави провінції Саскачеван Канади та пан Стівен Маркмен - голова Верховного Суду штату Мічиган США, у відставці", - повідомили у .

До призначення першого офіційного засідання члени Конкурсної комісії будуть працювати над розробкою необхідних регуляторних документів для роботи, а саме над Регламентом Комісії, Положенням про проведення конкурсу та Методологією оцінювання відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Нагадаємо, що закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який передбачає вирішальну роль міжнародних експертів у формуванні ВККС, Верховна рада України прийняла 13 липня цього року.