“Старші люди більше знають про туберкульоз, ніж молодь”, – кажуть тернопільські студенти (Фото)

Тернополяни шикувалися у черги, аби пройти флюорографію
Тернополяни шикувалися у черги, аби пройти флюорографію

Викладачі та студенти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Горбачевського (ТДМУ) взяли участь у заходах до Дня боротьби із туберкульозом.

Про це повідомили у прес-службі вишу. Вони ж надали ІА «7 Днів-Україна» і фото з акції.

Читайте також. Дофінансувати залізничну лікарню у Тернополі планують завдяки перевиконанню обласного бюджету

Нагадаємо, щороку 24 березня світова спільнота у День боротьби із туберкульозом проводить низку просвітницьких заходів і нагадує людству про небезпечність цього захворювання. Тож викладачі і студенти медуніверситету взяли участь у загальноміських акціях та організували зустрічі із молоддю в інших вищих навчальних закладах.

Понад 25 майбутніх медиків стали потужною волонтерською бригадою, яка допомагала у проведенні акції під гаслом «Охопити три мільйони: знайти, лікувати, вилікувати кожного!». Студенти ТДМУ проводили просвітницьку кампанію серед населення, робили опитування і роздавали інформаційні матеріали цього дня у центральній частині міста. Вони також спрямовували всіх охочих для проходження флюорографічного обстеження, а вже досвідчені лікарі-методисти та фтизіатри надавали фахові консультації.

Читайте також. Тернопіль: пацієнти не можуть отримати необхідні ліки, бо ціни в аптеках зросли

– Потрібно відзначити, що тернополяни досить позитивно ставляться до того, що ми розповідаємо їм про туберкульоз, способи запобігання захворюванню, – розповіла студентка п’ятого курсу медичного факультету Ірина Рондяк. – Були і такі, які пам’ятали нас ще з акції боротьби з цукровим діабетом.

Цікавим є той факт, що старші люди – більш обізнані, ніж молодше покоління. Хоча, наприклад, є певна частина тернополян, які не знають про те, що лікування туберкульозу здійснюють за рахунок державних коштів. Також траплялися і такі, які не орієнтувалася у шляхах передавання інфекції.

– Загалом із жителями міста було приємно спілкуватися і радувало те, що більшість виявляла бажання пройти флюорографічне обстеження, – додає студентка.

Наступного дня, 25 березня, професор кафедри пропедевтики, внутрішньої медицини та фтизіатрії Світлана Корнага прочитала лекцію, присвячену темі боротьби із туберкульозом, для студентів хімікобіологічного факультету Тернопільського національного педуніверситету ім. В.Гнатюка.

Довідково. При Товаристві «Червоного хреста» в Тернопільській області діє волонтерський загін, який складається із 10 студентів Тернопільського державного медуніверситету ім. І.Горбачевського.

Софія Левицька