Стара система виявилась правильнішою – Рада змінила умови фінансування профтехосвіти

ПТУ-в майстерніЗаклади професійно-технічної освіти в Україні знову фінансуватимуть із державного, а не з місцевого бюджетів, як це запроваджено було в Україні з цього року.

Для цього місцеві бюджети отримуватимуть субвенції із держбюджету. За такі зміни у Бюджетному кодексі в цілому Верховна Рада проголосувала сьогодні конституційною більшістю – 305 голосів “за”.

Тим часом проблеми з фінансуванням ПТУ на місцях уже встигли виникнути.

Так, до прикладу, у Тернополі міська рада змушена була виділити 18 млн на фінансування закладів профтехосвіти, у яких навчається лише 24 відсотки мешканців Тернополя, а решта учнів – і студентів – мешканці різних районів Тернопільщини та інших областей.

Загалом у Тернополі 5 ПТУ і 1 технічний коледж. Обласна рада, яка мала бтакож виділяти гроші на ПТУ, рішення про це цьогоріч ще не приймала.

Відтак 18 млн, які виділив зі свого бюджету Тернопіль, – це той відсоток грошей, який і мав би покривати витрати на утриманян 24% студентів-тернополян.

Читайте також: ПТУ, в яких навчаються лише 24% тернополян, наразі фінансують з бюджету Тернополя

Оскільки така нова схема фінансування ПТУ з місцевих бюджетів викликала плутанину і проблеми не тільки в Тернополі, а й по всій Україні, ВР вирішила повернути фінансування таких закладів із державного бюджету.

Тепер субвенції місцевим бюджетам для підготовки професійних технічних кадрів спрямовуються на оплату поточних витрат ПТУ державної і комунальної власності, а якщо поточні потреби задоволені в повному обсязі, то субвенцію можна буде направити на капітальні видатки, а також на оптимізацію мережі ПТНЗ.

Залишки коштів субвенції на підтримку підготовки робочих кадрів на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються в наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції і на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Затверджені норми окремих субвенцій для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і міських бюджетів.