Стан політв’язня Кремля Павла Гриба надкритичний – Денісова

ф1Політв’язень Павло Гриб потребує негайної операції на серці, його стан здоров’я надкритичний.

Про це заявила у Фейсбук омбудсмен Людмила Денісова, пише УП.

За її словами, після обстежень лікарі діагностували низку серйозних хвороб у Гриба.

“За наявною інформацією, “ФКУ СИЗО-4 ГУФСИН России по Ростовской области”, де утримується Павло, недооцінюється критичний стан хлопця та ігнорується наявність важких захворювань”, – наголосила вона.

Денісова зауважує, що політв’язня не забезпечують повноцінним медикаментозним лікуванням і це сприяє загостренню наявних хвороб. Також, негативний вплив на його стан здоров’я посилюють умови утримання, стресові ситуації та неповноцінне харчування.

Омбудсмен звернулась до дипломатичних представників у Ростові-на-Дону та до голів міжнародних організацій та попросила їх сприяти наданню Павлу Грибу негайної медичної допомоги.

Нагадаємо, 18 січня суд в Ростові-на-Дону проігнорував заяву Гриба про погане самопочуття і не переніс засідання, як просив українець. Батько Павла Ігор Гриб повідомляв, що стан здоров’я політв’язня Гриба погіршується, про що свідчать результати обстеження і що Павло практично втратив зір. 12 грудня Північнокавказький окружний військовий суд (РФ) відклав розгляд справи політв’язня Гриба через різке погіршення його здоров’я. Павла Гриба викрали росіяни 24 серпня 2017 р. на території Білорусі. За версією звинувачення, Гриб під тиском Стефана Капіноса схиляв російську школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити та підірвати вибухівку. ГПУ склала повідомлення про підозру російському слідчому, який фізичним та психологічним тиском примусив українця звести на себе наклеп. У грудні 2018 року Інтерпол за запитом РФ оголосив у розшук 20-річного громадянина України Стефана Капіноса, який є фігурантом справи Гриба.