Стали відомі умови нового контракту на транзит Україною газу з РФ у Європу. Повна версія брифінгу Оржеля і Вітренка (Відео)

ф1“Новини добрі”, – так заявив міністр енергетики України про досягнуті в ході тристоронніх переговорів домовленості про умови нового транзитного контракту на транспортування українською ГТС газу є Росії до Європи, що має бути підписаний на 5 років.

Про нові умови цього транзитного контракту повідомили сьогодні на брифінгу міністр енергетики України Олексій Оржель та директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

За їх повідомленням, Росія погодилася виконати рішення Стокгольмського арбітражу і слатити Україні до кінця цього року майже $3 млрд за цим рішенням. Натомість Україна відмовляється від подальших газових судових позовів проти Росії на $12 млрд. Росія також має відкликати свої позовні заяви.

Контракт на транзит російського газу до Європи буде укладений на 5 років. Ціна транзиту буде змінюватись.

“Сторони розуміють, що тариф має зростати”, – сказав Олексій Оржель.

Обсяги рсоійського газу, який проходитимедо Європи українською ГТС у найближчі 5 років, також буде змінюватись: у 2010 році це буде мінімум 65, а з 2021 року – 40 млрд кубометрів.

Як заявили представники української сторони, це – головні домовленості, а нюанси контракту між собою ще узгоджують НАК “Нафтогаз України” та “Газпром”.

Повна версія брифінгу міністра енергетики України та виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка – у відео 112 Украина.