Стали відомі симптоми Covid-19, що характерні тільки для штаму “Дельта”

Штам коронавірусу “Дельта” часто викликає у хворих розлади кишково-шлункового тракту і погіршення слуху. Притаманні для решти штамів коронавірусу кашель і втрата нюху зустрічаються рідко.

Про такі симптоми Covid-19, що характерні тільки для штаму “Дельта”, з посиланням на наукові дослідження вчених і практичних медиків повідомляє МОЗ України.

“Симптоми при зараженні штамом “Дельта” відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку – менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени”, – йдеться в повідомленні.

Китайські вчені з'ясували, що штам "Дельта" спричиняє значно вищу заразність через концентрацію вірусу в організмі хворого.

"Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю, концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму "Дельта" у 1000 разів більша, ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей", - повідомили в МОЗ.

Читайте також: За тиждень кількість випадків коронавірусу штаму “Дельта” в Україні подвоїлась

У відомстві наголосили, що лише щеплення проти Covid-19 дозволяє убезпечити себе від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Читайте також: Від Covid-19 в Україні можна щепити підлітків – у МОЗ назвали умови 

МОЗ України також надало перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації по областях України. Найближчий до вас можна обрати за посиланням https://list.covid19.gov.ua/

Читайте також: Друга доза через 2 тижні: у МОЗ дали рекомендації щодо щеплення проти Covid-19 однією з вакцин