Стали відомі розміри зарплат російських найманців – на утримання ПВК “Вагнера” витрачають мільярди

ф1У приватній російській військовій компанії “Вагнер” налічується більше 3600 найманців, на утримання яких за останніх два роки витрачені майже  17,5 мільярдів рублів (8 мільярдів гривень).

Про це йдеться в матеріалі видання Republic, пише “Обозрєватель“.

Такі дані отримані на підставі інформації від самих “вагнерівців”, а також офіцерів міноборони Росії та представників ФСБ.

Так, за два з половиною роки, що найманці перебувають у Сирії, на їх утримання потрібно було від 16,1 млрд до 17,4 млрд рублів (280-300 млн доларів або 7,6-8,2 млрд грн).

Читайте також: Серед російських найманців, які масово загинули в Сирії 7 лютого, найбільше бойовиків з Донбасу (Відео)

Кожному “вагнерівцю” в Сирії платять 240 тисяч рублів на місяць (4,2 тис. доларів або 110 тис. грн). У тренувальному таборі ГРУ РФС в Краснодарському краї перед тим вони отримували по 80 тисяч рублів (1,4 тис. доларів або 36 тис. грн). Тобто тільки на зарплати за останні два з половиною роки могли витратити 14,2 млрд рублів.

Також передбачаються витрати на компенсацію родичам загиблих найманців. За одного вбитого дають 5 млн рублів - як і в офіційній російській армії (3 млн рублів одноразової допомоги та 2 млн рублів страховки). Пораненим найманцям платять від 500 тис. до 1 млн рублів.

Читайте також: У ПВК «Вагнера» воюють громадяни України: імена сорока з них відомі (Відео)

ЗМІ називають різні цифри втрат "групи Вагнера": від 80 до 380 поранених і від 76 до 263 убитих за всі роки. Тобто загальна сума компенсацій може скласти від 420 млн до 1,7 млрд рублів.

Ще близько 1,3 млрд рублів могло піти на харчування найманців, і приблизно 227 млн ​​рублів - на екіпіровку (спорядження для кожного найманця коштує близько 1 тис. доларів).

Читайте також: Російський розвідник Путіну: «Ти брешеш, що в Україні наших солдатів нема» (Відео)

Офіційно невідомо, хто фінансує ПВК "Вагнер". Republic із посиланням на два джерела, одне з яких - федеральний чиновник, зазначає, що є кілька "приватних інвесторів". Хто саме - джерела тримають у секреті. Видання "Фонтанка" раніше писало, що з 2017 року фінансування йде від сирійської влади. ЗМІ також згадують бізнесмена Євгена Пригожина, він входить у коло довірених осіб Путіна, а близькі до Пригожина компанії є одними з найбільших постачальників Міноборони Росії.