Стали відомі подробиці, як Трамп шантажував Зеленського через допомогу США Україні (Відео)

ф1У Білому домі знали, що допомогу США Україні Трамп затримує, вимагаючи від Зеленського публічної заяви про розслідування в Україні проти сина головного конкурента Трампа Джо Байдена.

Такі подробиці стали відомі після опублікування в США свідчень американських посадовців, які ті давали в закритому режимі в Палаті представників Конгресу США у справі імпічменту Трампа.

Читайте також: Стало відомо, хто зі світових лідерів налаштовував Трампа проти України (Відео)

Зокрема, як свідчать опубліковані стенограми, посол США в Євросоюзі прямо казав представникам української сторони, що відновленян допомоги США Україні напряму залежить від того, чи відкриє Україна справу проти компанії, в якій працював в Україні син Джо Байдена.

“Я сказав, що відновлення допомоги США Україні навряд чи відбудеться, поки Україна не зробить публічної антикорупційної заяви”, – сказано в свідченнях Посла США в ЄС Ґордона Сонленда.

Читайте також: Чиновник Білого дому у Конгресі США: вимоги Трампа до Зеленського в телефонній розмові були однозначні (Відео)

Пряму пропозицію зробити таку заяву помічнику Президента України Єрмаку у вересні зробив екс-спецпредставник Держдепу США Курт Волкер, та оскільки офіційного прохання від Білого дому не було, то Україна і США вирішили, що така заява з вуст Президента України буде недоречною.

Читайте також: Слухання щодо імпічменту Трампа стають публічними — Конгрес США визначився з наступними етапами процедури (Відео)

За наполяганням такої заяви з вуст України стояв особистий адвокат Дональда Трампа Руді Дуаліані. Про це одностайно кажуть представники американської влади, чиї свідчення в Палаті представників Конгресу США вже оприлюднені.

Читайте також: Імпічмент Трампа: процес рухається попри перешкоди Білого дому (Відео)

Тепер демократи стверджують, що мають всі підстави для імпічменту Трмпа, республіканці протилежної думки.

Україні ж політологи і далі радять тримати нейтралітет між демократами і республіканцями у внутрішній справі США щодо висловнення недовіри своєму президенту Дональду Трампу.

Більше – у сюжеті ТСН.