Стали відомі перші результати пільгового розмитнення автівок на єврономерах, – статистика

images22 лютого в Україні закінчується пільговий період, протягом якого можна було розмитнити авто на єврономерах, сплативши лише половину акцизу. Попри це, у власників таких авто є ще три місяці, аби легалізувати машини в Україні, адже після 22 травня їх почне штрафувати держава. Розмір штрафу може сягнути до 170 тисяч гривень.

Громадське підбило перші підсумки кампанії з розмитнення авто в Україні.

Отже, за час акції розмитнено 20% євроблях

За даними Мінфіну, до ухвалення закону про нові правила розмитнення авто на єврономерах, в Україні було 640 тисяч таких авто. За підсумками перших трьох місяців власники «євроблях» розмитнили 124 тисячі таких авто, тобто близько 20%. Відтак, шансом розмитнити «євробляху», сплативши вдвічі менший акциз, скористався лише кожен 5-тий власник.

План перевиконано у 7,6 раза

Водночас держава розраховувала на набагато менший ефект від розмитнення. Так уряд передбачив надходження від розмитнення «євроблях» на рівні 1 мільярда гривень. Водночас станом на кінець пільгового періоду власники авто на єврономерах заплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень акцизу, мита, податку на додану вартість та штрафів.

Темпи розмитнення авто на єврономерах суттєво зросли наприкінці пільгового періоду

Перші 10 тисяч «євроблях» українці розмитнили за 1 місяць.

Другі 10 тисяч «євроблях» — за 10 днів

В останні дні дії пільгових правил українці розмитнюють близько 10 тисяч «євроблях» на добу.

Середня вартість розмитнення

За підсумками 3 місяців пільгового періоду в середньому розмитнити авто на єврономерах в Україні коштує 61,8 тисячі гривень, з яких 8,5 тисяч — це штраф, або «добровільний внесок власника машини за звільнення від адміністративної відповідальності».

На що пішли гроші?

Кошти від розмитнення «євроблях» зараховуються до Пенсійного фонду. Надалі з них держава виплачує пенсії. Станом на кінець пільгового періоду, розмитнення авто на єврономерах забезпечило виплату однієї місячної пенсій* майже для трьох (2,9) мільйонів пенсіонерів, або кожному четвертому українському пенсіонеру. Розмитнення однієї «євробляхи» в середньому забезпечує виплату пенсії за один місяць для 23 пенсіонерів.

5 найдорожчих автівок, які розмитнили за цей час

фото: Громадське
фото: Громадське

Найактивніші митниці

Найбільше автомобілів на єврономерах розмитнила Київська митниця — 20,86 тисячі. На другому місці Волинська — 14,65 тисячі. Закарпатська та Львівська митниці розмитнили приблизно по 10 тисяч «євроблях».