Стали відомі перші результати досліджень майбутньої української вакцини від Covid-19

Фото – Numstocker | Shutterstock.com

Українські науковці успішно завершили доклінічні випробування і мають кандидата у вакцини проти Covid-19, який ще має пройти клінічні випробування.

Про це повідомляє сайт Президента України.

Як ідеться в повідомленні, перші результати досліджень науковці повідомили під час зустрічі з Володимиром Зеленським.

“Розробники представили Главі держави результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини. Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу”, – йдеться в повідомленні.

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – відзначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих.

За словами вчених, наступним кроком у розробці української вакціини проти коронавірусу мають бути клінічні дослідження винайденого нашими науковцями кандидата у вакцини.

“Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти Covid-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні”, – заявив за підсумками зустрічі з українськими вченими Глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що держава буде фінансувати подальші кроки в виробництві української вакцини.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв всіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

На нараді були присутні міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Ольга Голубовська, завідувач відділу Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України Сергій Комісаренко, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Володимир Широбоков, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я й епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов, представник компанії з інноваційних технологій Марина Пак, представник підприємства з наукових розробок Олександр Шевчук.

Зазначимо, що кілька світових лідерів у розробці вакцини проти Covid-19 уже перейшли до третьої – завершальної – стадії клінічних випробувань своїх преператів.

Зустріч Президента з науковцями, які розробляють українську вакцину проти коронавуру. Фото – сайт Президента України