Стало відомо, за рахунок чого Кім Ір Сен планував дожити до 120 років

 

Вождь вічно молодий Фото: scorbim.ru
Вождь вічно молодий
Фото: scorbim.ru

У Північній Кореї існувала спеціально дібрана команда лікарів, яка намагалася домогтися того, щоб колишній лідер країни Кім Ір Сен дожив до 120 років.

Про це розповідається в книзі колишньої керівниці цієї медичної групи Кім Со Ен, яка втекла на Південь.

За її словами, Кім Ір Сен почав перейматися проблемою продовження власного життя у 65 років. У 1977 році він зібрав команду з найкращих лікарів країни і поставив перед ними це завдання. Вони вивчали вплив на довголіття понад 1700 трав, які використовуються в східній медицині.

Лікарі також вважали, що продовжити життя лідера зможе добре харчування і сміх. Тому Кім Ір Сен нібито постійно слухав виступи артистів, які його веселили. До подібного роду розваг запрошувалися також маленькі діти.

При цьому здоров'ю Кім Ір Сена напрацювання лікарів не надто допомагали. Наприкінці 1980-х років він потерпав від церебрального атеросклерозу. У 78 років він став вимагати, щоб йому постійно переливали кров молодих людей, що, врешті, на думку автора книги, змінило групу його крові з AB на B і погіршило стан його здоров'я.

Кім Со Ен з 1982-го по 1992 рік займалася тільки питанням продовження життя північнокорейського лідера і деякий час керувала групою лікарів, об'єднаних цією ж метою. Потім вона втекла на Південь. У книзі лікарки, якій тепер 65 років, наводяться не тільки спогади про Кім Ір Сена, а й результати її роздумів про те, як продовжити собі життя. Вона дійшла висновку, що аби дожити до 120 років, потрібно відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти і багато сміятися.

Зазначимо, про історичне значення особи Кім Ір Сена в КНДР постійно нагадує не тільки портрети на будівлях державних установ і "стели безсмертя", що підносяться по всій країні, зі словами "Великий вождь завжди з нами". За конституцією КНДР, Кім Ір Сен є "вічним президентом" народної республіки.

За матеріалами Lenta.ru