Стало відомо, скільки українських заробітчан у Польщі використовують безвіз для роботи

Фото – studway.com.ua

Близько 47% трудових мігрантів з України безперервно працюють в Польщі максимум 3 місяці. Саме такий максимальний термін перебування в країнах Євросоюзу передбачає безвіз за півроку без необхідності оформлення візи.

Про це свідчать дані дослідження “Барометр польського ринку праці”, повідомляє “Польське радіо“.

За даними цього дослідження, 30% трудових мігрантів приїздить до Польщі на термін від 3 до 6 місяців, 14% українців працюють у Польській республіці від 6 до 12 місяців, а  4% – понад рік.

71% опитаних в ході дослідження українців повідомили, що за останні п'ять років відвідували Польщу більше ніж один раз, а 65% сказали, що хочуть приїхати працювати до цієї країни знову.

"Наслідком короткострокової та кругової моделі міграції є працевлаштування працівників з України на нижчому рівні. Можливість легальної роботи тільки на півроку означає, що багатьом компаніям не вигідно інвестувати в підготовку персоналу зі Сходу на вищі посади", - пояснив голова компанії з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інґльот.

Водночас він зазначив, що кількість вакансій для кваліфікованих мігрантів постійно зростає. Так, в 2019 році спеціалізовані посади обіймали 4% українців, а в 2021 році – понад 12%.

Дослідження "Барометра польського ринку праці" показало, що половина респондентів, які брали участь в опитуванні, мають вищу освіту, однак 71% з них займають нижчі посади в Польщі, кожен п'ятий працює в сфері послуг, 5% виконує розумову працю і менш ніж 1% належить до управлінського персоналу.