Стало відомо, скільки мешканців окупованого Донбасу вже мають паспорти Росії (Відео)

Фото – GettyImages

Громадянам України, які живуть на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Росія вже видала 584 тисячі паспортів громадян РФ.

Про це Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова сказала у програмі “Донбас PRIME”.

“Зараз, за нашими даними, 584 тисячі паспортів (Росії – ред.) видано громадянам України, які живуть на цих територіях. Частина з них є ще і внутрішньо переміщеними особами”, – сказала Денісова.

За словами Денісової, причини отримання паспорта РФ у мешканців окупованого Донбасу різні, але здебільшого їх беруть, щоб вижити.

"Чому людина бере цей російський "аусвайс"? Для того, щоб була можливість отримати якісь додаткові виплати, щоб полікуватися. Тому що якщо ти не маєш такого "паспорта", тобі не надають лікування, ти не можеш купити якісь ліки або отримати їх безкоштовно. Ще це стосується і тих, які працюють або вчителями у школі, або лікарями у медзакладах. Якщо вони не отримують такі паспорти, тоді вони позбавляються взагалі роботи… Тому люди, щоб вижити, беруть ці паспорти", - пояснила український омбудсмен.

Читайте також: Кремль намагається втягнути у вибори до Держдуми РФ юних мешканців окупованого Донбасу

Більше подробиць – у прямій мові Уповноваженої Верховної ради України з прав людини Людмили Денісової у відео "Донбас PRIME" із 14 хв.