Стало відомо, що буде з виборами мера Харкова після смерті Кернеса

Ігор Терехов і Геннадій Кернес. Фото – ФБ терехова

До результатів нових виборів, призначених через смерть Геннадія Кернеса, обов’язки міського голови буде виконувати секретар міської ради.

Про це повідомила голова правління громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська.

За її повідомленням, саме такий порядок передбачає законодавство України.

“Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту та може бути розтягнуте в часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тож, поки функції міського голови є кому виконувати і є консенсус місцевих еліт щодо цього, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом”, – зазначила Айвазовська.

В “ОПОРІ” зазначили, що відповідно до закону про місцеве самоврядування, до Верховної ради з проханням про призначення позачергових виборів через смерть міського голови має звернутись секретар міськради Харкова. Цю посаду у Харківській міськраді обіймає зараз Ігор Терехов.

“Не пізніш як на п’ятнадцятий день після смерті міського голови особа, яка на цей час здійснює повноваження міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови. На практиці відсутня відповідальність колегіального органу парламенту за непризначення дати і подекуди процедура не була виконана роками”, – проінформувала глава правління громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська.

Читайте також: Влада Харкова підтвердила смерть Кернеса і назвала дату похорону (Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, знову обраний на останніх місцевих виборах міським головою Харкова Геннадій Кернес помер від ускладнень коронавірусу в німецькій клініці в ніч на 17 грудня.