Стало відомо, що саме вкрали російські окупанти з трьох захоплених українських кораблів (Документ)

ф3Катери “Нікополь” і “Бердянськ” та буксир “Яни Капу” після захоплення рік тому російські окупанти не просто вивели з ладу – вони рогромили внутрішні військові та інженерні комунікації українських кораблів, а їх озброєння вкрали.

Про це свідчить документ, який склали українські військові прокурори після огляду суден припередачі їх Росією Україні 18 листопада в Чорному морі.

Документ опублікував у Фейсбук колишній Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Читайте також: Опубліковані перші кадри зсередини трьох кораблів, які РФ повернула Україні (Фото)

У документі на ім’я Командувача ВМС України українські фахівці повідомляють, про 18 листопада був Акт передачі захоплених РФ кораблів Україні, та представники Росії українській стороні другого екземпляра Акта не передали, більше того – не дозволили українцям навіть сфотографувати документ.

Тому українські військові прокурори виклали перелік ушкоджень, яких в зазнали в рсоійському полоні кораблі ВМС України “Нікополь”, Беррдянськ” і “Яни Капу”.

Читайте також: «Звернемось до російської сторони», — Зеленський оцінив стан суден, які РФ віддала Україні (Відео)

Як ідеться в документі, з обох катерів росіяни вкрали озброєння та корабельну документацію. Вкрали повністю або частково розукомплектували фактичн овсе обладнання кораблів. аж до двигунів та аварійних буїв та вонегасників.

У ходовій рубці “Яни Капу” російські окупанти розбили всі прилади і знищили частину мачти.

Читайте також: Стали відомі подальші кроки України після повернення Росією захоплених кораблів ВМС

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», заступник мглави МЗС України Олена Зеркаль заявила, що за захоплення Росією 25 листопада 2028 року трьох кораблів ВМС України Україна вимагатиме від Росії в міжнародному суді компенсації.

ф1