Стало відомо, що гепатит А можна підхопити в Польщі

77Інтенсивні міграційні процеси можуть призвести до завозу та локального поширення в Україні гепатиту А, повідомляє «Главком». У Польщі зафіксували рекордне 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А, загальна кількість захворювань зросла і в Європі загалом.

Тому мешканців прикордонних українських областей застерігають, що є ймовірність  «завезти» недугу, яку ще називають «хворобою Боткіна», йдеться на офіційному сайті Волинського обласного лабораторного центру. «У Польщі зафіксовано рекордне, 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А. Кількість захворювань зросла і в усій Європі. Про це повідомляється в опублікованому наприкінці грудня звіті Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC). Ця організація рекомендує проводити щеплення проти гепатиту типу А», – вказано в  повідомленні.

Треба додати, що в Миколаєві зареєстровано 48 випадків захворювання на гепатит А, у тому числі хворобу діагностовано у шести дітей. За попередніми даними, причиною спалаху гепатиту А є вживання води з пунктів доочищення  та розливу або водопроводу. Воду, кажуть лікарі, треба обов’язково кип’ятити.