Порошенко та Байден домовилися про надання Україні третього траншу на 1 млрд доларів США

2287c9fedd7146967481591bfc421fcc_1460719122Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Джозеф Байден привітав призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України та підтвердив готовність США надавати підтримку Україні на шляху реформи прокуратури та у боротьбі з корупцією, відзначивши важливість законодавчих змін щодо впровадження Генеральної інспекцій в ГПУ.

Президент поінформував про заходи щодо вдосконалення системи державних фінансів та покращення ділового клімату в Україні. Він висловив сподівання, що результати реформ в Україні дозволять активізувати підтримку України з боку США, МВФ та інших міжнародних партнерів нашої країни.

Співрозмовники домовилися про підписання найближчим часом двосторонньої угоди про надання Україні третього траншу кредитних гарантій на 1 млрд доларів США.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі і наслідки міністерських переговорів у Нормандському форматі. Петро Порошенко наголосив на пріоритетності створення безпекових передумов для подальшого руху до політичного врегулювання ситуації на Донбасі, що стала наслідком російської агресії. У цьому контексті Президент України та Віце-Президент США відзначили важливість розміщення на окупованих територіях озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

Петро Порошенко і Джозеф Байден також скоординували підходи щодо подальшого консолідованого міжнародного, зокрема санкційного, тиску на Росію під час саміту Великої сімки в Японії 26-27 травня з метою досягнення реальної деескалації ситуації на Донбасі.