Стало відомо, на скільки в цьому році зросли штрафи за незаконну вирубку і контрабанду лісу

завантаження (2)У 2019 році за контрабанду лісу каратимуть ще більше. З 1 січня набувають чинності нові штрафи за незаконну вирубку. Їх збільшать з 85-170 гривень до 255-510 гривень, а для посадових осіб — зі щонайменше 119 гривень до 1275-2550 гривень, інформує Громадське.

У випадку повторного порушення протягом року штраф для громадян може скласти 1020 гривень та понад 10 тисяч гривень для посадових осіб.

Позбавленням волі на строк від 3 до 5 років карається й контрабанда лісоматеріалів та рідкісних дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України.

Повторне вчинення одного із цих злочинів карається позбавленням волі строком від 5 до 10 років без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Також в Кодексі України про адмінправопорушення підвищуються штрафи за  незаконну рубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, знищення або пошкодження зелених насаджень,  інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами.