Стало відомо, на що можуть розраховувати безробітні, яким до пенсії 10 років

1Роботодавець, який працевлаштував безробітного, якому до пенсії 10 і менше років, має право отримати компенсацію в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цю особу. Про це ІА «7Днів-Україна» повідомили в Державній службі зайнятості.

Зокрема, роботодавцю, який працевлаштовує на новостворене робоче місце за направленням Держслужби зайнятості безробітних громадян старшого віку, строком на два роки щомісячно упродовж року компенсують фактичні витрати в розмірі єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Протягом січня – вересня 2018 р. було працевлаштовано 66,5 тис. осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. Зокрема, з наданням компенсації роботодавцю працевлаштовано 2,2 тис. таких осіб.

Найбільш актуальними вакансіями для тих, коиу залишилося 10 і менше років до пенсії за віком, є такі: медичні працівники (лікарі та медичні сестри), вихователі та вчителі, інженери з охорони праці, головні бухгалтери, електрики, електромеханіки, електромонтери, водії автотранспортних засобів, слюсарі, електрогазозварники, контролери-касири, кухарі, продавці, швачки, охоронники, прибиральники, двірники та підсобні робітники.

Особи віком понад 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право на одноразове отримання ваучера на навчання. Цей документ дає людині право на перепідготовку, спеціалізацію та підвищення кваліфікації в навчальних закладах чи в роботодавця.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент ухвалення рішення про його видачу (на 1 жовтня 2018 р. – 18 410 грн).

Протягом січня–вересня 2018 року ваучери отримали 852 особи віком понад 45 років. Найбільше ваучерів було видано за спеціальностями: медсестринство, менеджмент, соціальна робота, а також за професіями: тракторист-машиніст с/г виробництва, кухар, електрогазозварник та швачка.