Стало відомо, коли Україна може заборонити ввезення машин із дизельними і бензиновими двигунами

Фото – pixabay

Міністерство інфраструктури пропонує з 2030 року заборонити ввезення до України дизельних і бензинових автомобілів. 

Відповідний законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів” підготували у відомстві, повідомляє “Економічна правда“.

Проєкт покликаний стимулювати використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, на виконання Національної транспортної стратегії на період до 2030 року. 

Документ розроблений з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та інших європейських директив.

Законопроєкт пропонує запровадити поетапну заборону ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, зокрема і вироблених в Україні:

з січня 2027 року – заборона на вживані автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;

з січня 2030 року – заборона нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Заборона не поширюватиметься на автомобілі Збройних сил та інших військових формувань України, автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами з використанням їх поза межами автомобільних доріг загального користування та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 1981 року.