Стало відомо, коли на Донбасі почнеться “хлібне” перемир’я

139797Хуг повідомив, що початок – вже на цих вихідних. Припинення вогню заплановане на суботу, 24 червня.

Про це сказав сьогодні на брифінгу перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає Depo.ua.

“В певному відношенні цей тиждень був відносно позитивним. Це стосується питання домовленостей та обіцянок від російських та українських генералів, які працюють при спільному центрі з контролю та координації”, – сказав Хуг.

Читайте також: Аграрії прифронтових сіл просять про перемир’я на ціле літо

На його думку, в обох сторін є усвідомленість, що необхідно терміново проводити зміни. Зокрема, обидва генерали висловили готовність забезпечити встановлення та дотримання локального режиму припинення вогню для проведення ремонтів на об’єктах життєзабезпечення.

Також Хуг зазначив важливість досягнення у Мінську на засіданні тристоронньої контактної групи згоди сторін на запропоноване так зване хлібне перемир'я за сприяння Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Ця ініціатива була адресована спільно представниками місцевих рад з обох боків лінії зіткнення. Метою хлібного перемир'я є забезпечення можливості для фермерів зібрати врожай", – сказав Хуг.