Стало відомо, яку вакцину від Covid-19 отримає Україна: препарат ще на стадії випробування

Україна отримає вакцину, яка ще не пройшла всі стадії клінічних випробувань і не отримала ще дозволу на застосування у країні-розробнику – Китаї.

Як повідомляє сайт Президента України, МОЗ України підписало контракт на якнайшвидше постачання вакцини від Covid-19, яку розробляє компанія Sinovac Biotech – найбільший виробник вакцини Китаю.

Контракт передбачає постачання в Україну 1 млн 913 тисяч 316 доз вакцини проти коронавірусу за ціною 504 грн за дозу.

У МОЗ України повідомили, що переговори з розробником цієї вакцини Україна вела від вересня.

“Під час першої поставки вакцин в Україну доставлять 700 тисяч доз. Їх ми отримаємо протягом 30 днів після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах”, – наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він зазначив, що договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ “Лекхім”, яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини на території України.

Довідково: Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту.

Розробник вакцини Sinovac Biotech заявив, що його вакцина від Covid-19 з назвою CoronaVac ефективна на 97%. Сам же препарат проходить третю стадію клінічних випробувань і ще не сертифікований для масового щеплення від Covid-19 навіть у Китаї. Рішення про закупівлю 50 мільйонів доз вакцини Sinovac Biotech проти Covid-19 вже ухвалила Туреччина.

Довідково: Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів за Цельсієм. Проведені клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021 року.